+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Politika

Ocenění za službu v zahraničních operacích NATO a EU dnes převzalo 174 vojáků

 ČR NATO EU armáda ocenění mise
Nástup vojáků Armády ČR po návratu ze zahraničních operací na území Litvy, Lotyška, Sinajského poloostrova, Bosny a Hercegoviny, Kosova a Itálie, 1. září 2023, Národní památník na Vítkově, Praha. Kredit: ČTK / Deml Ondřej
Praha 1. září (ČTK) - Celkem 174 vojáků bylo dnes armáda ocenila za službu v zahraničních operacích NATO a Evropské unie. Na slavnostním ceremoniálu v budově Národního památníku na Vítkově převzali ocenění vojáci, kteří působili na území Litvy, Lotyšska, Kosova, Itálie, Bosny a Hercegoviny a na Sinajském poloostrově. Šest oceněných obdrželo čestný odznak Armády České republiky za zásluhy druhého a třetího stupně, jeden příslušník operace v Litvě získal záslužný kříž ministryně obrany třetího stupně. Další vojáci byli oceněni věcnými dary nebo pamětními mincemi. Všichni vojáci převzali medaile ministryně obrany ČR za službu v zahraničí prvního až třetího stupně. V Litvě a Lotyšsku byli vojáci součástí aliančních sil na východním křídle NATO. V Litvě prováděli radiační a chemický průzkum a dekontaminaci. Jádro této jednotky tvořili specialisté 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce. V Lotyšsku čeští ženisté představili minový vrhač MV-3 se schopností vytváření minových polí na dálku. Na Sinajském poloostrově působili vojáci 23. letecké jednotky CASA v rámci mise organizace MFO (Mnohonárodní síly a pozorovatelé), Jejich jádro tvořila 24. základna dopravního letectva Praha – Kbely. Ocenění převzali také příslušníci hlavního operačního velitelství v zahraniční operaci EUNAVFOR MED IRINI v Itálii a vojáci na velitelstvích misí KFOR v Kosovu a EUFOR ALTHEA na území Bosny a Hercegoviny.
Klíčová slova - ČR - NATO - EU - armáda - ocenění - mise -
Náměstek ministryně obrany Daniel Blažkovec oceněným poděkoval za to, že ukazují Rusku odhodlání se společně bránit a dokazují, že s aliančními kolegy tvoří sehraný a dobře organizovaný tým. 'Za Českou republiku jste demonstrovali, že se neschováváme za druhé a sebevědomě plníme svoje úkoly,' řekl vojákům zástupce náčelníka generálního štábu Miloslav Lafek. sou mol
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Politika (pol) - Politika domácí (pod) - Evropská unie - zprávy (eur). ID zprávy: T2023090104105|506971. Vydána 01.09.2023 14:15:54. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Profimédia
Profimedia nabízí uživatelům snímky z celého světa ze všech oblastí: ilustrační fotografie, zpravodajství, celebrity, móda, jídlo, zahrada, portréty, historické, reportáže, umění, hudba, filmové záběry. Profimedia nabízí své fotografie ve třinácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Následující zprávy
Schodek rozpočtu ke konci srpna klesl na 194,6 miliardy korun
Podnikatelé apelují na vládu, aby odstranila překážky pro strategické investice
WSJ: Visa a Mastercard se v USA chystají zvýšit některé poplatky
Průzkum: K vývoji české ekonomiky je skeptických 60 procent firem
Fiala: Doprava, jádro, lithium, čipy či trendy v IT mají potenciál změnit ČR

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.