+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Politika

Akcie Applu druhý den klesají kvůli omezení v Číně, propad se blíží 200 mld. USD

 USA Čína burzy komunikace trh vláda správa akcie firmy Apple
Appple Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com AleksandarNakic
New York 7. září (ČTK) - Akcie společnosti Apple kvůli omezením v Číně druhý den klesají, tržní hodnota firmy se snížila o téměř 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč). Čína zakázala vládním úředníkům používat iPhony v práci a nosit si je do kanceláře. Peking se chystá zákaz rozšířit i na instituce zaštítěné vládou a státní společnosti, napsala dnes agentura Bloomberg. Kolem 20:40 SELČ akcie Applu odepisovaly 3,4 procenta na 176,64 dolaru. Během seance poklesly až o 5,1 procenta. Apple je největší složkou hlavních amerických akciových indexů, což přispělo k širšímu výprodeji, který částečně vyvolala řada potíží v Číně. Druhá největší ekonomika světa zpomaluje v důsledku vleklé krize na trhu s nemovitostmi, která ohrožuje poptávku po všem, od komodit až po spotřební elektroniku. Výrobce iPhonů považuje Čínu za svůj největší zahraniční trh a celosvětovou výrobní základnu. K poklesu akcií Applu dále přispívají rostoucí výnosy u dluhopisů americké vlády, které se prodávají kvůli obavám, že americká centrální banka (Fed) bude muset zintenzivnit svůj postup vůči inflaci. To vše má dopad na trh a investoři prodávají akcie ze všech odvětví od čipů přes velké technologické firmy až po čínské firmy kótované na burze ve Spojených státech.
Klíčová slova - USA - Čína - burzy - komunikace - trh - vláda - správa - akcie - firmy - Apple -
lsk jrm
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Telekomunikace a IT (pit) - Telekomunikace, spoje (tlk) - Obchod (obo) - Parlamenty a vlády (for) - Politika (pol) - Burzy akciové = kapit. (bua) - Firmy (efm). ID zprávy: T2023090707630|507043. Vydána 07.09.2023 21:07:56. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Federální rezervní systém
(neformálně Fed, z anglického The Federal Reserve System ) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Stát má k Fed přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost.
Následující zprávy
Umělkyně na výstavě v Praze ukazuje, jak chová ovce a zpracovává jejich vlnu
Výstava v Plzni ukazuje staré mince, medaile, odznaky či psí známky
Microsoft: Čína se pomocí AI a falešných účtů snaží ovlivňovat americké voliče
ČNB spustí registr, který umožní posílat peníze na telefonní číslo
Bývalí příslušníci StB dostali za šikanu disidentů podmíněné tresty

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.