Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

Výkupné v kryptoměnách kvůli kyberútokům loni přesáhlo jednu miliardu dolarů

 Svět internet kriminalita měna kryptoměny 2023
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
New York 7. února (ČTK) - Platby výkupného v kryptoměnách kvůli útokům vyděračským softwarem (ransomware) se loni téměř zdvojnásobily a vystoupaly na 1,1 miliardy dolarů (23,5 miliardy Kč). Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila analytická firma Chainalysis. Útoku se loni nevyhnuly například British Airways, Shell nebo BBC. Ransomware je software, jehož cílem je zakázat nebo výrazně omezit oběti přístup k datům nebo k celým systémům do doby, než zaplatí výkupné. Zločinci se na internetu tímto způsobem často zaměřují na instituce jako jsou nemocnice, školy či vládní úřady. V posledních několika letech se však převládající strategií stal 'lov velkých zvířat', tedy velkých firem. Dominantní podíl na celkovém objemu příjmů z výkupného tvoří platby jeden milion dolarů a více, zjistila společnost Chainalysis. Údaje ve studii podceňují roli kryptoměn ve všech zločinech, protože sledují pouze kryptoměny zasílané na adresy peněženek označené jako nezákonné, upozorňuje agentura Reuters. Výzkum tak například nezohledňuje platby kryptoměnami při obchodu s drogami.
Klíčová slova - Svět - internet - kriminalita - měna - kryptoměny -
lsk jd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Telekomunikace a IT (pit) - Kriminalita a právo (zak) - Burzy (bur) - Burzy peněžní (bup). ID zprávy: T2024020706175|508831. Vydána 07.02.2024 17:35:09. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Výkupné v kryptoměnách kvůli kyberútokům loni přesáhlo jednu miliardu dolarů


Stříbro podle analytiků čeká úspěšný rok, cena může vzrůst na 10leté maximum
Brit Simon Rattle bude hlavním hostujícím dirigentem České filharmonie
Návrhy aspoň jednou schválené Evropským parlamentem po volbách neskončí
Hypoteční banka mění název na ČSOB Hypoteční banka, pro klienty se nic nemění
Slovenský ÚS podle Babiše jen potvrdil, že v kauze StB žaloval špatnou instituci

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.