+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Víra

Firmy kvůli antisemitismu pozastavují reklamu na síti X, Musk chystá žalobu

New York 18. listopadu (ČTK) - Firmy Apple, Disney, Warner Bros Discovery či Lionsgate pozastavily marketing na platformě X. Reagují tak na protižidovský příspěvek, který na platformě sdílel její majitel Elon Musk. Informuje o tom agentura Reuters a server listu The New York Times (NYT). Musk dnes uvedl, že společnost X Corp zažaluje organizaci Media Matters a další subjekty, které podle něj na platformu X zaútočily. Organizace Media Matters tento týden uvedla, že zjistila, že inzeráty některých velkých společností, například od firem IBM a Apple, se na síti X objevují u příspěvků s antisemitským obsahem. Firmy následně začaly reklamu na síti X pozastavovat. "Jakmile se v pondělí otevře soud, X Corp podá termonukleární žalobu na Media Matters a všechny, kteří se podíleli na tomto podvodném útoku na naši společnost," napsal dnes Musk na síti X. Zveřejnil tam i prohlášení, podle kterého organizace Media Matters zkresluje skutečnou situaci na síti X ve snaze "podkopat svobodu slova a uvést inzerenty v omyl". Musk ve středu reagoval na příspěvek, podle kterého Židé podporují "nenávist vůči bělochům". "Říkáš přesně pravdu," napsal k postu podnikatel. Jeho krok kritizoval mimo jiné Bílý dům, podle něhož je "nepřijatelné opakovat ohavnou lež, která stojí za nejsmrtelnějším aktem antisemitismu v americké historii". Odkazoval tak na konspirační teorii rozšířenou mezi neonacisty, podle které mají Židé tajný plán na podporu nelegální imigrace do západních zemí s cílem podrýt autoritu tamní bílé většiny. Na tuto konspirační teorii se odkazoval mimo jiné Robert Bowers, pachatel útoku na pittsburskou synagogu z roku 2018, při němž zemřelo 11 věřících. Ve čtvrtek svou reklamu na platformě X pozastavil technologický gigant IBM a teď ho následovaly další společnosti. Platformu X, dříve známou jako Twitter, převzal Musk loni v říjnu. Za jeho působení se mimo jiné uvolnila pravidla pro psaní příspěvků, což podle kritiků otevřelo cestu k nenávistným projevům nebo šíření nepravdivých informací. Síť se kvůli oslabenému moderování obsahu už dříve potýkala s odchodem inzerentů.
Klíčová slova - USA - internet - reklama - židé - firmy - X - Musk -
Spory a kontroverze v občanské i diplomatické rovině celosvětově v posledních týdnech vyvolala válka mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás, které 7. října z Pásma Gazy zaútočilo na izraelské území. Tento výpad si vyžádal na 1200 obětí, Izraelci v reakci zahájili masivní útok na Gazu. Na tomto území od té doby přišlo podle palestinských úřadů o život přes 12.000 lidí. pmh mtw spr
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Telekomunikace a IT (pit) - Média a reklama (med) - Náboženství (nab) - Firmy (efm). ID zprávy: T2023111801858|507963. Vydána 18.11.2023 10:09:49. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
Agentura Moody's zlepšila výhled úvěrového ratingu Itálie na stabilní
Prodejci: Vánoční ozdoby letos Češi začali nakupovat později než loni
V Uherském Hradišti se uskuteční pátý ročník Slováckého koštu slivovice
Průzkum: Češi chtějí čelit inflaci investicemi do zlata či nemovitostí
Adventní akce v Moravskoslezském kraji nabídnou betlém, gospel i Ledeckého

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.