Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

Nansen: Investoři za den vybrali z kryptoměnové burzy Binance 956 milionů USD

 USA Svět burzy internet měna soud firmy Binance kryptoměny
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
New York 23. listopadu 2023 (ČTK) - Investoři vybrali z kryptoměnové burzy Binance za 24 hodin asi 956 milionů dolarů (21,4 miliardy Kč). S odvoláním na data analytické společnosti Nansen o tom ve středu odpoledne informovala agentura Reuters. Největší kryptoměnové burze stále zbývají aktiva za 65 miliard dolarů. Zakladatel burzy Changpeng Zhao se v úterý přiznal, že porušil americká pravidla proti praní špinavých peněz i americké sankce. Binance zaplatí v USA pokutu 4,3 miliardy dolarů a musí ze země odejít.
Binance ještě není z nejhoršího venku. Pokračující občanskoprávní řízení s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) nadále vyvolává obavy a patrně vyústí v další pokuty...
Američtí prokurátoři tlačí na soud, aby Changpeng Zhao do vynesení rozsudku 23. února zůstal ve Spojených státech a neodcestoval do Spojených arabských emirátů, kde žije. Obávají se, že by se mohl vyhýbat spravedlnosti. Changpeng Zhao, v branži označovaný podle začátečních písmen svého jména jako CZ, v úterý odstoupil z postu šéfa společnosti. Burzu Binance nyní bude řídit jeden z jejích zaměstnanců Richard Teng, který měl dosud na starosti lokální trhy. Není jasné, zda CZ skončí ve vězení, případně kolik času tam stráví. Podle amerického federálního práva mu hrozí až 18 měsíců vězení. Zakladatel firmy Binance slíbil, že se proti trestu do této výše neodvolá. Podobně není zřejmé, do jaké míry může z pozice zakladatele a držitele významného podílu firmu Binance nadále ovlivňovat. Dohoda společnosti s americkým ministerstvem spravedlnosti podle některých analytiků neukončí právní potíže kryptoburzy ve Spojených státech. "Binance ještě není z nejhoršího venku. Pokračující občanskoprávní řízení s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) nadále vyvolává obavy a patrně vyústí v další pokuty," uvedl analytik Robert Le ze společnosti PitchBook. I když jde o poměrně značný odliv prostředků, na kurzu bitcoinu a dalších kryptoměn se to podle ředitele obchodníka Bit.plus Martina Stránského výrazně neprojeví. "Bitcoin stále táhnou nahoru pozitivní zvěsti o brzkém schválení prvního fondu ETF. Tato čekávání se projevují i na nárůstu objemu obchodů s kryptem v Česku," řekl Stránský ČTK.
Klíčová slova - USA - Svět - burzy - internet - měna - soud - firmy - Binance - kryptoměny -
Kryptoměnová burza Binance se podle amerických úřadů ve snaze ovládnout trh vyhýbala klíčovým kontrolám. Bývalý šéf Binance byl přesvědčen, že by takové kontroly odradily zákazníky. Firma podle úřadů nenahlásila více než 100.000 podezřelých transakcí. K převádění miliard dolarů platformu využívali teroristé i hackeři a léta sloužila k obcházení sankcí, uvedly v úterý americké úřady. lsk jsa jrm
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Telekomunikace a IT (pit) - Burzy peněžní (bup) - Kriminalita a právo (zak) - Firmy (efm). ID zprávy: T2023112305661|507996. Vydána 23.11.2023 16:21:19. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Nansen: Investoři za den vybrali z kryptoměnové burzy Binance 956 milionů USD


Bloomberg: Propad ceny lithia se prohlubuje, letos už dosahuje 75 procent
Turecko zvýšilo kvůli vysoké inflaci základní úrokovou sazbu na 40 procent
Katolická církev měla loni zisk miliardu, meziročně o 400 mil Kč více
Pochybení v Binance podle úřadů umožňovala s bitcoiny obchodovat i teroristům
U hradu Strádov na Chrudimsku byla kdysi penězokazecká dílna

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.